Blackelizabeth |  Sports | Upesciemā satiksies labākie sportisti kamanu suņu sportā.

Upesciemā satiksies labākie sportisti kamanu suņu sportā.

9. un 10. aprīlī Upesciemā varēs dzirdēt suņu rejas, jo norisināsies nu jau slavenais ”RACEDOG CUP”, kas izpelnījies sportistu atzinību ar tehniskām un sarežģītām trasēm. Sacensības būs gan Baltijas Kausa pirmais posms 2016. gadā, gan Pasaules kausa posms.

 Sacensībās plānotas šādas disciplīnas:

·         Kārti – velo kamanas ar četru vai sešu suņu pajūgu
·         Baikdžorings – riteņbraucēju velk viens suns
·         Skūteri – sportistu uz skūtera velk viens vai divi suņi
·         Kanikross – skrējēju velk viens suns
·         Bērnu Kanikross – kurā arī skrējēju velk viens suns.

 

Organizatori stāsta, ka Upesciemā sacensības rīkos pirmo reizi, tādēļ arī sportistiem trase būs jauna. Šobrīd uz sacensībām jau reģistrējušies ir ne tikai latvieši, bet arī sportisti no Igaunijas, Krievijas, Lietuvas un pat Zviedrijas. „Vēl mēs ceram redzēt uz starta Baltkrievus un Poļus,” stāsta sacensību galvenā organizatore Ginta Kleinberga, kura pati 2015. gadā uzvarēja Pasaules Kausu kopvērtējumā baikdžoringā.

Skatītājiem sacensības būs bezmaksas un tajās varēs redzēt gan cilvēku mīluļus - haskijus un malamutus, gan veimāriešus un ungāru vižlas, kā arī kuplā skaitā greisterus un eirodogus. Protams, tās nav vienīgās suņu sķirnes, kas piedalīsies, jo šajās sacensībās var startēt arī iesācēji ar jebkuru šķirnes un bezšķirnes suni, pat augumā mazo toiterjeru vai taksi.

Ātrākā sacensību disciplīna būs baikdžorings, kad suns ar vidējo ātrumu virs 30 km stundā vilks riteņbraucējus. Pēdējos gados Baltijas Kausos nepārspēta ir krieviete Svetlana Muravskaja, taču vīru konkurencē pjedestāls cīnās par sekundēm. Pagājušo gad Baltijas Kausa kopvērtējumā uzvarēja latvietis Raimonds Kleinbergs, kurš arī savulaik uz mājām atvedis Eiropas čempiona medaļu.

Skatītājiem noteikti skatāmākā disciplīna liksies kārtu jeb riteņpajūgu klase, kurā ļoti labus rezultātus uzrāda lietuviešu sportisti. Līdz šim viena no ātrākajām tieši šo pajūgu klasē ir Indre Daujotiene (Lietuva).

Noteikti iesakām turēt īkšķus par visiem Latvijas sportistiem, kuri cīnīsies par pjedestālu un sezonas punktiem.

Sacensību „RACEDOG CUP” sākums 9. Aprīlī būs plkst. 13:00 dienā, taču 10. Aprīlī plkst. 10:00 no rīta.

Portatīvie datori Datori Datortehnika Rezerves daļas