Blackelizabeth |  Sports | Ginta Elizabeth Kleinberga (Elizabeth Black)

9. un 10. aprīlī Upesciemā varēs dzirdēt suņu rejas, jo norisināsies nu jau slavenais ”RACEDOG CUP”, kas izpelnījies sportistu atzinību ar tehniskām un sarežģītām trasēm. Sacensības būs gan Baltijas Kausa pirmais posms 2016. gadā, gan Pasaules kausa posms.

 Sacensībās plānotas šādas disciplīnas:

·         Kārti – velo kamanas ar četru vai sešu suņu pajūgu
·         Baikdžorings – riteņbraucēju velk viens suns
·         Skūteri – sportistu uz skūtera velk viens vai divi suņi
·         Kanikross – skrējēju velk viens suns
·         Bērnu Kanikross – kurā arī skrējēju velk viens suns.

 

Organizatori stāsta, ka Upesciemā sacensības rīkos pirmo reizi, tādēļ arī sportistiem trase būs jauna. Šobrīd uz sacensībām jau reģistrējušies ir ne tikai latvieši, bet arī sportisti no Igaunijas, Krievijas, Lietuvas un pat Zviedrijas. „Vēl mēs ceram redzēt uz starta Baltkrievus un Poļus,” stāsta sacensību galvenā organizatore Ginta Kleinberga, kura pati 2015. gadā uzvarēja Pasaules Kausu kopvērtējumā baikdžoringā.

Skatītājiem sacensības būs bezmaksas un tajās varēs redzēt gan cilvēku mīluļus - haskijus un malamutus, gan veimāriešus un ungāru vižlas, kā arī kuplā skaitā greisterus un eirodogus. Protams, tās nav vienīgās suņu sķirnes, kas piedalīsies, jo šajās sacensībās var startēt arī iesācēji ar jebkuru šķirnes un bezšķirnes suni, pat augumā mazo toiterjeru vai taksi.

Ātrākā sacensību disciplīna būs baikdžorings, kad suns ar vidējo ātrumu virs 30 km stundā vilks riteņbraucējus. Pēdējos gados Baltijas Kausos nepārspēta ir krieviete Svetlana Muravskaja, taču vīru konkurencē pjedestāls cīnās par sekundēm. Pagājušo gad Baltijas Kausa kopvērtējumā uzvarēja latvietis Raimonds Kleinbergs, kurš arī savulaik uz mājām atvedis Eiropas čempiona medaļu.

Skatītājiem noteikti skatāmākā disciplīna liksies kārtu jeb riteņpajūgu klase, kurā ļoti labus rezultātus uzrāda lietuviešu sportisti. Līdz šim viena no ātrākajām tieši šo pajūgu klasē ir Indre Daujotiene (Lietuva).

Noteikti iesakām turēt īkšķus par visiem Latvijas sportistiem, kuri cīnīsies par pjedestālu un sezonas punktiem.

Sacensību „RACEDOG CUP” sākums 9. Aprīlī būs plkst. 13:00 dienā, taču 10. Aprīlī plkst. 10:00 no rīta.

Upesciemā satiksies labākie sportisti kamanu suņu sportā.

Balto Spring Cup  2014 - 11.05.2014.

Viss sākas ar to, ka jau laicīgi ieplānojam braucienu uz Igaunijas sacensībām. Ierunātas vairākas mašīnas, hendleri, šoferi un palīgi.
Esam gatavi startēt.
Pēc RaceDog Cup sacensībām vēl veicām pēdējos treniņus mājas trasē un sagatavojām suņus sacensību režīmam.

Svētdien cēlamies plkst. 4.00, lai 5.00 jau izbrauktu no Rīgas.
Kopā bijām 3karavānas + Didža sastaptā mašīna pa ceļam.

Kopā esam šādā skaitā:
Raimonds - BJM OP
Ginta Elizabete - BJW OP
Ingūna - BJW OP
Līva - CCW

Suņi:
James
Bucis
Kimi
Merlins
Ufo

Hendleri:
Linda
Edijs
Mārtiņš L.

Braucot uz Igauniju, nedaudz paspējām ieviest kultūras programmu - apskatīt Liepupes baznīcu un vecās lūgšanu mājas pilsdrupas.
Igaunijā ierodamies ap 10tiem un laicīgi izejam trasi. Mēs ar kājām, bet Raimonds ar velosipēdu.
Raimonds paspēj arī treniņa režīmā izbraukt ar abiem baikos startējušiem suņiem.
Trase kopumā nav gara, bet Igauņi ir ņēmuši piemēru no mums un veidojuši trasi ar daudz pagriezieniem. Trases sākums iet uz leju un tā segums ir 'skaidu smiltis', bet otrajā trases daļā - viss iet pret kalnu, segums mulča. Ir viens garš, bet samērā labs kalna kāpums un viens īss, bet ļoti (ĻOTI) stāvs kalns.
Finišs interesanti gāja gar stake- out, bet paldies Dievam mūsu suņiem tas nelikās nekas īpašs, jo Traca treniņu metodika ir šo lietu jau atstrādājusi...

Raimonds startē no mūsu komandas pirmais - plkst. 12.03. Viņš arī iemēģināja GoPro kameru uzlikt uz krūtīm, bet tā nedaudz sašķiebjas un nofilmē tikai sponsorus uz krekla vēdera. (Arī tā ir jāprot).

Es startēju no komandas otrā - plkst. 12.07.
RaceDog kausā sadauzītā roka jau bija ar metāla plāksnēm aplikta, bet velosipēda stūre tika aptīta ar mīksto putoplastu/švammes tīklu, lai rokai būtu mīksts pamats un tā lauzto roku nedaudz izamortizētu.
Bucis ir gatavs. Edijs tur suni, Mārtiņš riteni. Aizejam startā dikti smuki. Un jau pirmajos pagriezienos jūtu, ka lietus naktī trasi padarījis nedaudz slidenu.
Pagriezienos slīdu ārā, bet pieturos pie taktikas - labāk mierīgi un droši.
Noķeram priekšā esošo veimārieti (vīriešu baikdžoringa grupa), drīz vien haskiju (arī men bike) un tad vēl pirmajā kalnā vēl vienu vīriešu open braucēju.
Bucim spēks + ātrums. Nu beidzot ir aizgājis tas viss. Un daudzie koptreniņi - ir sākuši atmaksāties.

Ingūna startēja 1. Minūti pēc manis. Arī viņai gāja labi, tikai esot slīdējusi un nedaudz velosipēds grimis - slapjajā mulčā.

Pēc stundas kopā ar Kimi kanikrosā startēja Līva. Trase noskrieta labi, tikai lielajā stāvajā kalnā viņa paslīd un nokrīt, bet nofinišē līdz galam.

Rezultāti šādi:
Raimonds 1. vieta un ātrākais sacensību laiks no visām disciplīnām
Man 1. Vieta no sievietēm (otrs ātrākais apļa laiks sacensībās).
Ingūna 2. vieta - baikdžorings sievietēm
Līva - 5. vieta kanikrosā.

Pēc sacensībām iedodam suņiem jauno recovery dzērienu - Bucis un Merlins nedzer, bet James un Kimi gan izlok tukšu.
Nodomājam kā pēc sacensībām turpināt nelielu tūrisma devu - izlemjam aizbraukt uz Haapsalu, uz jūru.
Beigās pieraucam pie stacijas un izplanojam kartē ceļu kā iesim. Nogājuši stundu saprotam, ka neesam kārtīgi apskatījuši kartes mērogus (un tie ir lielāki nekā gribēts) un pusceļā nolemjam doties atpakaļ.
Jūru neredzējām, bet bāku iztēlojamies.

Tad braucam mājās un Pērnavā cenšamies atrast kādu kafejnīcu, kur paēst vakariņas. Viss ciet, tādēļ iztiekam ar lielo Rimi veikalu un karstajiem ēdieniem tur.
Iebraucot Ainažos - sāk stipri līt. Visiem nāk miegs. Esmu pārsteigta par Mārtiņa spēku stūrēt.
Mantas izkrāmējam, kausi un medaļas jau noliktas blakus citām un Mārtiņš dodas mājup atdot mašīnu. Viņam 6.00 jāceļas uz darbu, bet viņš no mūsmājas izbrauc tikai vienos naktī.

Milzīgs paldies "RaceDog Latvia" atbalstītājiem, sportistiem un entuziastiem, kas pārstāv tās vārdu un visiem palīgiem, kas mums deva iespēju piedalīties Igauņu sacensībās.
Trase bija aizraujoša un tā būs arī šī gada sacensību trase Baltijas kausam.

11.05.2014. Igaunijā Latvijai atkal UZVARA

RaceDog Kausam gatavojāmies jau kopš marta, jo biju viena no sacensību organizatorēm. Kopā ar RACEDOG LATVIA komandas biedriem - gan taisījām talku, gan organizējām koptreniņus.
Nedēļu pirms sacensībām mūsu mājās apmetās - Pasaules čempions Igors Tracz (Igor Tracz, Polija), kopā ar desmit jauniešiem un junioriem, kuri atbraukuši uz treniņnometni Latvijā.

Liels paldies - Ingūnai, Pēterim, Līvai, Edijam, Jānim, Didzim, Antai, Sarmītei, Ivetai, Kristai, Mārtiņam, Olafam, Elīnai, kuri mums palīdzēja sagatavot trasi.

Sacensībās liels paldies - Gundegai, Fanijai, Mārtiņam Š, Lainei, Sarmītei, Kristapam, Ilzei, Kasparam, Mārcim, Ģirtam, Sandrai, Ivetai, Andrim, Valteram, Sašam, Rūtai un visiem, kas stāvēja trasē, teltīs, reģistrācijā, visiem, kuri strādāja.

Šajās sacensībās startēju kopā ar Buci. Startā mums ļoti izpalīdzēja Igauņu draugi, ar kuriem sapazinos "Metsatoll" koncerta laikā. Bucis bija pilnībā gatavs, un startā aizgāja labāk nekā Traca suņi.
Sacensību trase ir ļoti tehniska. Daudz līkumu, grūtas smilšainas trases daļas, kurās daudz spēka tur pats suns.
Diemžēl ceturtais līkums - izņēmu nepareizi trases līkuma trajektoriju (uh, cik ļoti negribējās, lai treneris šo redz :) ) un esmu kokā iekšā. Jūtu milzīgas labās rokas sāpes, bet tas nekas, pieceļos no kritiena un turpinu trasi. Bucis velk stiprāk un ātrāk.

Pēc pāris līkumiem, saprotu, ka nevaru pakustināt rādītājpirkstu un garo pirkstu, plaukstas sāpes ar katru brīdi pieaug. Nevaru nospiest ne bremzi, ne arī pārslēgt ātrumus velosipēdam.

Ļoti tehnisks pagrieziens un es vēlreiz krītu. Bucis stāv, skatās. Tikko kā pieceļos - jau velk. Sapinamies. Atkal krītu. Pieceļos. Atkal sapinamies. Pazaudējām vismaz divas minūtes, kamēr fotogrāfs Andris pieskrien un pietur suni. Pieceļos, apskatu roku (pirms tam nebija laika) un saprotu, ka viņa nav vienkārši atsista. Esam nobraukuši pustrasi.
Saņēmos un uzkāpu uz velosipēda (tikko kā pie Buča piegāja Andris, šis mierīgi stāvēja kā startā). Aizgājām. Bucis vilka kā uz 'vella paraušanu' - nevarēju piemīt tik ātri.
Meža posmā (līkumota trase, pret kalnu, nelīdzena) pārslēgties nevarēju, tādēļ Bucis izvilka visu uz savu spēku). Pie smilšainā kalna (lielākais kalns trasē) bijām abi jau tik izpumpējušies, ka uzbraucām ļoti mierīgā tempā. Jūtot, ka tuvojas finišs - Bucis atkal pieliek tempu.
Vienīgais par ko tobrīd spēju domāt bija -  kā piemīt, kā sāp roka, un kā mani gaida finišā Mārtiņš. Tās ir domas sekundes simtdaļās, kuras skrien cauri galvai.

Finiša teltij garām. Esmu tik piekususi, ka tikko kā pielieku kājas pie zemes, Bucis mani parauj uz stake-out pusi, ka nenoturos un nokrītu. Raimonds un Inga ātri atkabina suni, bet Rūta un Juris uzreiz mani pieceļ augšā un ved pie ārsta Jāņa, pirms esmu pat ko paguvusi pateikt.

Pie ārsta man sākās krampju lēkme. Kājas un rokas kratās un nevar mierīgi nosēdēt. Apsien roku. Kad aizgāju pie Mārtiņa, kurš tobrīd reģistrēja visus finišā iebraucējus - roka jāu sāpēja tiktāl, ka varēja sienas skrāpēt. Viņš mani nomierina.
Mamma, kura bija starta tiesnesis kopā ar Gundegu arī mani nomierina.

Apbalvojam visus uzvarētājus, nedaudz novācam sacensību starta/finiša apkārtni un Mārtiņš mani aizved uz traumām.
Tālāk - skats tāds - no abām pusēm uzliktas metāla plāksnes, apbintēta roka un milzīgas sāpes, sāpes, sāpes, jo ir ielauzts pirksta kauls (saucamais boksa kauls).

Paldies Mārtiņam un Agņeškai, kas ātri noreāģeja ar medicīnu. Paldies visiem, kas palīdzēja pēc mana finiša.

Sacensības ir beigušas. Man 5. vieta.

Un tomēr neskatoties uz to, ka ielauztais pirksts nav sadzījis, es startēšu 11. maijā Igaunijā.

RACEDOG KAUSS 2014

Portatīvie datori Datori Datortehnika Rezerves daļas